• +90 507 408 69 75
  • bilgi@fatihendustriyelsogutmaservisi.com
  • Kaptanpaşa Mahallesi Kasımpaşa Zincirlikuyu Caddesi No:127/B Beyoğlu/İSTANBUL

Soğuk Hava Deposu

Soğuk odalar, gıdaların anlık ya da uzun süreli muhafazası için olabilecek en doğru ortamları oluşturur. Sebze ve meyve gibi gıdaların bozulmasını engellemek ve tüketim ömrünü uzatmak, özel olarak tasarlanan soğuk odaların temel işlevidir.

Soğuk Odalar, gıda ve diğer ürünleri normal oda sıcaklığından çok daha soğuk tutacakları için en iyi saklama koşullarına sahiptirler. Bu nedenle soğuk hava depoları, bozulabilir gıda ve ürünlerin saklanması için mükemmel bir seçimdir. Bu birimlerin sağladığı çeşitli faydalar vardır. Hem kişisel hem de ticari kullanım için günümüzde artık zorunluluk halini almıştır.

Soğuk hava depoları sıcaklığa ya da muhafaza edilmek istenen ürünlerin ihtiyacına göre ayarlanabilir ve bir depodaki ürünün nem oranını korumaktan, dondurulmuş gıda ortamlarına, tıbbi malzeme depoları, farklı endüstri alanlarının ar-ge laboratuvarlarında test kabini olarak, et entegre tesisleri, sebze ve meyve depoları, çeşitli su ürünlerinin işleme ve muhafazalarında, muz olgunlaştırma sistemlerinde, patates ve soğan depolama sistemlerinde, tavuk (her türlü kanatlı) kesimhanelerinde, süt ve süt ürünlerinin muhafazası gibi bir çok geniş kullanım alanına sahiptir. 

İletişime Geç